GN 24/2018 Archiwum

Czas się obudzić

Biskup opolski zaprasza kapłanów i wiernych do udziału w diecezjalnym otwarciu Roku Wiary.

– Kto tylko może, zapraszam by przyjść na wieczorną Mszę św. – przed kilkoma dniami zachęcał bp Andrzej Czaja podczas diecezjalnego dnia skupienia róż różańcowych w Winowie.

W czwartek 11 października o 18.30 w katedrze opolskiej bp Andrzej Czaja będzie przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej w diecezji opolskiej Rok Wiary ogłoszony dla całego Kościoła przez papieża Benedykta XVI.

 – Jak pisze papież Benedykt XVI, Rok Wiary, który będzie trwał aż do przyszłego Adwentu, jest wielką okazją, szansą. To znaczy, że jest łaską, a owocowanie będzie zależeć od nas. Dlaczego? Bo ten rok można przegapić, a nie stać dzisiaj całego Kościoła na świecie, w tym Kościoła opolskiego, na przespanie takiej łaski – mówił biskup.

– W komentarzu do Modlitwy w Ogrójcu papież Benedykt XVI – w swojej książce „Jezus z Nazaretu” – wskazuje, że czasem najbardziej pomyślnym dla działania mocy ciemności w świecie, jest czas, kiedy uczniowie śpią, kiedy są ospali i otępiali. Musimy się obudzić, bo życie w świecie nas tak pochłania na co dzień, że zapominamy o sprawach Bożych – podkreślał bp Andrzej Czaja, zachęcając, by jak najlepiej przeżyć Rok Wiary. – Trzeba nam w tym roku każdego dnia zapalać cztery świece na takim adwentowym wieńcu Roku Wiary: świecę modlitwy, świecę pokuty, świecę katechizmu i świecę świadectwa wiary – mówił biskup w Winowie.

11 października podczas Mszy św. inaugurującej Rok Wiary w uroczystej procesji wniesione zostaną przed ołtarz: Ewangeliarz,  Dokumenty Soboru Watykańskiego II oraz Katechizm Kościoła Katolickiego.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma