Nowy numer 24/2018 Archiwum

Totus specjalny dla arcybiskupa

Arcybiskup Alfons Nossol został wyróżniony za wieloletnią służbę kulturze chrześcijańskiej na Śląsku Opolskim.

Arcybiskup Alfons Nossol, emerytowany ordynariusz diecezji opolskiej, został laureatem wyróżnienia specjalnego nagrody TOTUS 2012 za wieloletnią służbę kulturze chrześcijańskiej na Śląsku Opolskim.

Uznanie tegorocznego jury zdobył szczególnie jego twórczy wkład "w kulturę pojednania narodowego i wyznaniowego, kulturę, której wyrazistym i wspaniałym symbolem stało się podniesione z ruin sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim".

Wyróżnienie w trakcie gali, która odbyła się 13 października na Zamku Królewskim w Warszawie wręczyli kard. Józef Glemp, prymas-senior oraz abp Tadeusz Gocłowski, emerytowany metropolita gdański.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma