Nowy numer 42/2019 Archiwum

Marsz ze świętymi

Już za kilka dni, w środę 31 października, ulicami Opola po raz pierwszy przejdzie barwna i radosna procesja z relikwiami świętych. Dołączysz?

U moich znajomych w pokoju na ścianie zawieszona jest ikona św. Rity. To nie przypadek. Kupili ją, bo właśnie dzięki wstawiennictwu św. Rity udało im się znaleźć mieszkanie. Nazywają ją patronką swojej rodziny, do niej często się zwracają, a każdego 22. dnia miesiąca celebrują nabożeństwo ku jej czci.

Narzeczeni, których poznałam przygotowując materiał o Ruchu Czystych Serc, otwarcie przyznają, że patronką ich związku jest bł. Karolina. Jej powierzyli swoje narzeczeństwo, ją proszą o pomoc w wytrwaniu w czystości. Widocznym znakiem tego zawierzenia jest pierścień bł. Karoliny. To nie amulet, zabobon, to głęboka ufność we wstawiennictwo błogosławionej.

Jak to bywa z naszą wiarą w świętych obcowanie? Czy pamiętamy o naszych patronach, których imiona nosimy, o patronach, których wybraliśmy przy bierzmowaniu? Może w gronie świętych są osoby, z którymi jesteśmy mocno zaprzyjaźnieni? A może zupełnie nie zawracamy sobie głowy ich obecnością?

Marsz świętych, który przejdzie ulicami Opola, będzie okazją, by zamanifestować naszą wiarę. Będzie też – jak zachęcają pomysłodawcy – okazją, by uczcić życie i drogę do świętości ludzi, których Kościół wyniósł do chwały ołtarzy.

To może być niesamowita frajda zwłaszcza dla najmłodszych. Przecież nie co dzień można się przebrać za swojego ulubionego świętego. Warto już dziś pomyśleć, jakie symbole czy atrybuty przygotować, by inni mieli szansę odgadnąć, którego świętego prezentujemy. Warto również zaakcentować, że to nie będzie tylko barwny pochód, ale piękna procesja, w której będą niesione relikwie.

Dołączysz? Zaproś też przyjaciół, rodzinę, zabierz dzieci, dziewczynę, narzeczonego… kto tylko przyjdzie ci na myśl.

Kiedy? Już w środę 31 października! O godz. 16 będzie Msza św. w kościele na Górce, a po niej (o 17.15) rozpocznie się marsz świętych – pierwszy taki w Opolu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL