Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Opolski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • BISKUPI

Najnowsze Wydania

  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
  • GN 32/2025
    GN 32/2025 Dokument:(9368241,Jak pięknie!)
  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
opole.gosc.pl → Wiadomości z diecezji opolskiej → Uczą kochać Boga, bliźniego i siebie samego

Uczą kochać Boga, bliźniego i siebie samego przejdź do galerii

W procesji, która w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych przeszła ulicami Opola, niesiono relikwie czternastu świętych.

 
Mszy św. poprzedzającej procesję przewodniczył ks. Marek Trzeciak, proboszcz parafii św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej Anna Kwaśnicka/GN

– Święty to człowiek, który wiernie kocha Pana Boga, bliźniego i siebie – mówił ks. Jarosław Staniszewski w homilii podczas Mszy św. rozpoczynającej w Opolu „Marsz świętych”, a raczej procesję z relikwiami czternastu świętych i błogosławionych, która 31 października przeszła ulicami miasta.

– Na pewno na drodze swojego życia spotkaliśmy już nie jednego świętego. Nie takiego z aureolą, ale takiego na ludzkich nogach i z ludzkimi problemami. Dla mnie takimi świętymi byli moi rodzice, nauczyciele, wychowawcy, których Pan Bóg postawił na mojej drodze, i którzy uczyli mnie kochać – podkreślał ks. Staniszewski, wspominając szczególnie o niepełnosprawnych, dzięki którym uczył się kochać samego siebie. – Czy można być świętym, jeżeli nie akceptuje się siebie takim, jakim się jest tu i teraz z woli Pana Boga? – pytał.

– Moi niepełnosprawni wychowawcy nauczyli mnie kochać i akceptować moją ograniczoność, niedoskonałość. Nieraz się zarywamy, by wszystko było „perfect”, zapięte na ostatni guzik. Tak nie da rady. Jesteśmy tylko ludźmi. Pan Bóg nie chce byśmy byli doskonali, On chce byśmy byli święci. Dlatego mogę być czasem wyskubanym pędzlem czy tępym dłutem, ale ważne, żeby trzymała mnie ręka Pana Boga, bo on jest mistrzem, który wyskubanym pędzlem może stworzyć dzieło sztuki – mówił ks. Jarosław Staniszewski.

Po Eucharystii na ulice miast wyszła procesja z relikwiami, w której udział wzięło około 100 osób, a także św. Wojciech, bł. Jerzy Popiełuszko, bł. Alojzy Liguda, bł. Karolina Kózkówna, bł. Edmund Bojanowski, św. Franciszek z Asyżu, św. Antoni Padewski, św. Ojciec Pio, św. Jadwiga, św. Jan Maria Vianney, św. Zygmunt Gorazdowski, bł. Matka Teresa Gerhardinger, bł. Jan Paweł II i jeden z wielu świętych o imieniu Piotr.

Procesję poprowadzili ks. Tomasz Jałowy z parafii „na Górce” i ks. Krystian Muszalik z parafii katedralnej. Były śpiewy, wspólna modlitwa i wsłuchiwanie się w życiorysy świętych i błogosławionych. Wieczór zakończyło nabożeństwo uwielbienia w katedrze opolskiej, któremu przewodniczył bp Andrzej Czaja. – Ta procesja to wymowny znak rzeczywistości, w którą wierzymy, a której nie widać oczyma – mówił biskup, dziękując za udział i świadectwo wiary w jedność świata nadprzyrodzonego ze światem ziemskim czyli w świętych obcowanie.

 

« ‹ 1 › »
Relikwie czternastu świętych i błogosławionych

WIARA.PL DODANE 31.10.2012 AKTUALIZACJA 26.11.2012

Procesja ze świętymi

​W środę 31 października w śródmieściu Opola przeszła procesja z relikwiami świętych. Poprzedziła ją Msza św. w kościele św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej, a zakończyło nabożeństwo uwielbienia w katedrze opolskiej, któremu przewodniczył bp Andrzej Czaja. Zdjęcia: Anna Kwaśnicka/GN  
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Kwaśnicka

|

GOSC.PL

publikacja 01.11.2012 08:11

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KS. JAROSŁAW STANISZEWSKI
  • MARSZ ŚWIĘTYCH
  • OPOLE
  • RELIKWIE

Polecane w subskrypcji

  • Ikona jasnogórska znów odwiedzi każdą parafię w Polsce. O trzeciej peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Ikona jasnogórska znów odwiedzi każdą parafię w Polsce. O trzeciej peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej
  • „To on mnie znalazł”. Rozmowa z reżyserem „Triumfu serca”,  filmu o św. Maksymilianie
    • Rozmowa
    • Tomasz Gołąb
    „To on mnie znalazł”. Rozmowa z reżyserem „Triumfu serca”, filmu o św. Maksymilianie
  • Prowincjał dominikanów: Nasza jedność jest zbudowana oddolnie, bo każdy ma wolność wypowiedzenia tego, co myśli
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    Prowincjał dominikanów: Nasza jedność jest zbudowana oddolnie, bo każdy ma wolność wypowiedzenia tego, co myśli
  • Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X