Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Nowa dziennikarka w „Gościu Opolskim”

Dzisiaj pracę w naszej redakcji rozpoczęła Karina Grytz-Jurkowska. Witamy!

Od 5 listopada zespół redakcyjny „Gościa Opolskiego” zasiliła Karina Grytz-Jurkowska. Ma 6-letnie doświadczenie dziennikarskie – wcześniej pracowała w „Gazecie Lokalnej”, „Pulsie Opolszczyzny” i „Nowej Gazecie Lokalnej”.

Ukończyła fizykę i ekonomię na UO, była stypendystką Fundacji im. Heinricha Bölla. Mieszka w Sukowicach (parafia Zakrzów, dekanat Łany). Interesuje się biologią i ekologią, bliskie są jej sprawy wsi, tożsamości i historii regionalnej. Lubi działać społecznie. Jest m.in. współzałożycielką stowarzyszenia „Z nauką ku przyszłości”, sekretarzem LZS „Ruch” Steblów i członkiem parafialnego zespołu „Caritas” w Zakrzowie (od 17 lat). Gra na fortepianie. Jest mężatką, a jej mąż, Jarosław Jurkowski, także jest dziennikarzem.

– Moim hobby, zwłaszcza podczas pracy dziennikarskiej, jest „przyłapywanie” ludzi na robieniu czegoś fajnego i wartościowego. Mogą to być np. zajęcia dla dzieci, prowadzenie interesującego projektu czy wspólne pieczenie ciast lub międzypokoleniowe robienie stroików albo działalność charytatywna bądź artystyczna. Staram się zauważyć i docenić, gdy dzieje się coś nowego, zacieśniającego więzy między ludźmi i dającego im radość – mówi Karina Grytz-Jurkowska.

Witamy serdecznie na pokładzie „Gościa Opolskiego”!


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama