Nowy numer 50/2018 Archiwum

Patrol z różańcem w ręku

Ks. Jarosław Staniszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży zachęca, by modlitwa różańcowa za młode pokolenie odmawiana była nie tylko w kościołach, ale i na ulicach.

Od czerwca 2010 r. w diecezji opolskiej powstają Ogniska Modlitwy za Młode Pokolenie. W wielu parafiach raz w tygodniu odmawiany jest Różaniec w intencji dzieci i młodzieży. Co więcej raz w roku, w uroczystość Bożego Ciała, organizowany jest w Opolu Koncert Uwielbienia, któremu przyświeca ta sama intencja.

Teraz ks. Jarosław Staniszewski wraz z młodymi zaangażowanymi w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej zachęcają, by postawić kolejny krok. Proponują wszystkim diecezjanom, bez względu na wiek, a szczególnie młodzieży skupionej w grupach parafialnych, włączenie się w akcję „Patrol różańcowy”.

Jej cel to modlitwa za młodych ludzi wszędzie tam, gdzie jest się na co dzień, jak i tam, gdzie na co dzień obecni są młodzi. Bo Różaniec przecież można odmawiać nie tylko w kościele czy w domu, ale także idąc ulicą czy jadąc samochodem albo autobusem.

Jak podkreślają pomysłodawcy akcji, można umawiać się w kilka osób na wspólne różańcowe patrolowanie konkretnych ulic czy miejsc, gdzie młodzież spożywa alkohol lub stosuje inne używki.

– „Patrol różańcowy” jest konkretnym wymiarem walki duchowej ze złem, jest mocnym świadectwem wiary. Bo nie jest to takie proste, wyjść z różańcem na ulicę i modlitwą walczyć o młodego człowieka – podkreśla ks. Jarosław Staniszewski.

Główna intencja modlitewna „Patrolu różańcowego” brzmi: aby umysły i serca młodych ludzi były otwarte na działanie Ducha Świętego, Ducha Miłości i Prawdy. Do tej intencji można dołączać intencje osobiste za znajomych, szczególnie zagubionych młodych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy