Nowy numer 50/2018 Archiwum

Przygotowanie do bierzmowania

W pięciu ośrodkach katechumenalnych diecezji opolskiej rozpoczynają się spotkania formacyjne przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Te ośrodki to:

Opole – parafia śś. Apostołów Piotra i Pawła. Spotkania odbędą się w 5 kolejnych poniedziałków, pierwsze z nich zaplanowano 12 listopada o godz. 19.00.

Olesno – parafia Bożego Ciała. Spotkania odbędą się w 5 kolejnych sobót, pierwsze z nich zaplanowano 17 listopada o godz. 10.00.

Nysa – parafia św. Jakuba i św. Agnieszki. 5 spotkań przygotowawczych odbędzie się w dniach od 11 do 15 grudnia. Pierwsza nauka 11 grudnia o godz. 19.00.

Kędzierzyn-Koźle – parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła. Spotkania odbędą się w 10 kolejnych czwartków o godz. 19.00. Pierwsza katecheza miała miejsce 8 listopada, ale jeszcze można rozpocząć przygotowanie od drugiego spotkania, które odbędzie się 15 listopada.

Racibórz – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkania odbędą się w 5 kolejnych sobót, pierwsze z nich zaplanowano 17 listopada o godz. 19.00.

W spotkaniach przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania mogą wziąć udział osoby dorosłe, które ukończyły szkołę ponadgimnazjalną, a zaniedbały wcześniejsze przygotowanie do bierzmowania, a także wierni w sytuacjach nadzwyczajnych, czyli w okolicznościach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa, a także w przypadku zamiaru uregulowania związku niesakramentalnego.

Przed rozpoczęciem przygotowania osoby zainteresowane powinny zgłosić się do swojego proboszcza.


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy