Nowy numer 2/2021 Archiwum

Samochód dla misjonarza

Fundusz Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej przekazał 11 650 € na zakup samochodu dla ks. Piotra Wojtali, misjonarza w Boliwii.

Nowy samochód – toyota hilux jest już w parafii El Fortin Libertad w boliwijskim Wikariacie Apostolskim Nuflo de Chavez, gdzie od początku 2012 roku proboszczem jest ks. Piotr Wojtala, kapłan diecezji opolskiej posłany na misje w październiku 2011 roku.

– Parafia ta jest typową placówką misyjną, a w zakres mojej posługi duszpasterskiej wchodzi 12 wiosek i innych osad, w których sprawuję sakramenty święte i głoszę Ewangelię – pisze w swoich listach ks. Wojtala, podkreślając, że odległości między miejscowościami to nawet 45 km, a 90 proc. dróg nie jest pokrytych asfaltem. Co więcej, połowa dróg w ogóle nie jest utwardzona.

– Składam gorące podziękowania za ofiary pieniężne złożone na Fundusz Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej i zapewniam, że to auto będzie pomocne w codziennych misyjnych trudach – czytamy w podziękowaniu przekazanym diecezjanom za pośrednictwem ks. Alojzego Piechoty i ks. Stanisława Kleina, odpowiedzialnych za sprawy misji w diecezji opolskiej.

Fundusz Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej na zakup samochodu przekazał 11 650 €, MIVA Polska – 6000 €, a MIVA Austria – 5650 €.

Na kwotę przekazaną przez Fundusz złożyły się ofiary składane przez wiernych, zwłaszcza w czasie kolędowania misyjnego, które w wielu parafiach diecezji opolskiej stało się już tradycją. W okresie bożonarodzeniowym młodzi kolędnicy odwiedzają mieszkańców, prezentują krótkie scenki o tematyce bożonarodzeniowej i misyjnej, śpiewają kolędy, a także zbierają ofiary na rzecz opolskich misjonarzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama