Nowy numer 50/2018 Archiwum

Opieka domowa Caritas

Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej przypomina, że korzystanie z usług medycznych pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych wymaga wypełnienia deklaracji.

– Powiększające się grono osób wymagających pielęgnacji, a także wzrost zachorowań w okresie jesienno-zimowym sprawiają, że coraz więcej ludzi jest zainteresowanych usługami pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych, w tym także pielęgniarek Stacji Opieki Caritas – czytamy w komunikacie dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej ks. Arnolda Drechslera. Przypomniane zostały w nim zasady korzystania z usług medycznych oferowanych przez Stacje Opieki Caritas, których w diecezji opolskiej jest aż 54.

Najważniejsze, by pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami konieczne jest wypełnienie deklaracji wyboru pielęgniarki. Taką deklarację można pobrać w najbliższej Stacji Opieki Caritas.

W ciągu roku kalendarzowego każdy ubezpieczony ma prawo dokonać dwukrotnej, bezpłatnej zmiany pielęgniarki.

– Pacjent nie musi wybrać lekarza i pielęgniarki w tej samej placówce. Prawo wyboru oznacza, że może złożyć deklarację wyboru lekarza w jednym ośrodku, a w innym miejscu deklarację wyboru pielęgniarki – podkreśla ks. Drechsler, przypominając, że żaden podmiot leczniczy nie może bez wiedzy i zgody pacjenta zmienić jego deklaracji wyboru pielęgniarki.

Stacje Opieki Caritas obejmują opieką pielęgniarską pacjentów przebywających w domu, a także wypożyczają im sprzęt pielęgnacyjno-rehabilitacyjny, m.in. łóżka sterowane pilotem, materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu, ssaki, krzesła toaletowe, wózki inwalidzkie czy balkoniki.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy