Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Marianki – co? gdzie? kiedy?

Znany jest program diecezjalnego duszpasterstwa Dzieci Maryi na kolejny rok. A w nim m.in. pielgrzymki, rekolekcje, turniej sprawności i kurs dla animatorek.

W sobotę 17 listopada w Winowie spotkali się opiekunowie parafialnych grup Dzieci Maryi, zarówno księża oraz siostry zakonne, jak i osoby świeckie. Nim przeszli do podsumowania minionych wydarzeń i omówienia planów na nowy rok kościelny, uczestniczyli we wspólnej modlitwie i wysłuchali konferencji ks. Łukasza Szablickiego, który zachęcał, by w trwającym Roku Wiary nie tyle szukać nowych metod aktywizujących, co powrócić do pierwotnej gorliwości.

– Dziewczętom potrzeba autentycznego przykładu wiary, potrzeba im naszego świadectwa, naszego bycia dla nich i bycia z nimi – podkreślał ks. Szablicki, który poprowadził spotkanie opiekunów Dzieci Maryi. Podobne spotkanie odbędzie się również w sobotę 24 listopada w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Wtedy również będzie możliwość podzielenia się uwagami.

A co w nowym roku w duszpasterstwie Dzieci Maryi? Na początek Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 15 grudnia w Opolu. – Zapraszamy wszystkie marianki i ich opiekunów. Rozpoczniemy o 10.00 Mszą św. w kościele seminaryjnym, a później będzie spotkanie opłatkowe i część artystyczna – zachęca ks. Łukasz Szablicki.

W dalszych planach jest rozpoczęcie drugiej edycji kursu dla animatorek. Pierwszy etap odbędzie się w Raciborzu-Miedoni od 8 do 10 marca 2013 r. – Kurs składa się z trzech etapów: wiosennego w Raciborzu, wakacyjnego w Głogówku i jesiennego w Leśnicy. Ale można go rozpocząć zarówno od pierwszego etapu, jak i od etapu drugiego lub trzeciego, a dokończyć w kolejnym roku – zaznacza ks. Szablicki. To znaczy, że marianki, które w bieżącym roku uczestniczyły już w którymś z etapów kursu, mogą go dokończyć w roku 2013.

Wielkopostny Dzień Skupienia odbędzie się w Nysie w sobotę 16 marca 2013 r., natomiast na 27 kwietnia 2013 r. zaplanowana została pielgrzymka do Barda, do sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary.

7. Turniej Sprawności Dzieci Maryi odbędzie się w Leśnicy w sobotę 8 czerwca 2013 r.

W czasie wakacji turnusy rekolekcyjne zaplanowano w Nysie, Głogówku, Raciborzu-Miedoni i Leśnicy. Terminy zostaną podane w późniejszym czasie.

Najważniejszym corocznym spotkaniem Dzieci Maryi jest ich trzydniowa diecezjalna pielgrzymka na Górę św. Anny. Tym razem po raz pierwszy odbędzie się w dwóch terminach: od 27 do 29 września 2013 r. dla parafii rejonu opolskiego i kluczborskiego oraz od 11 do 13 października 2013 r. dla parafii rejonu nyskiego i raciborskiego. – Dom Pielgrzyma na Górze św. Anny może przyjąć ograniczoną liczbę gości, stąd każdego roku były grupy Dzieci Maryi, którym musieliśmy odmawiać uczestnictwa z powodu braku miejsc. Dzięki dwom terminom wszyscy się pomieścimy – wyjaśniał ks. Mariusz Sobek podczas ostatniej pielgrzymki.

– Chcielibyśmy jeszcze zorganizować pielgrzymkę do Paryża do Sanktuarium Cudownego Medalika – zapowiada ks. Łukasz Szablicki, dodając, że szczegółów jeszcze nie ustalono.

Wszystkie propozycje diecezjalnego duszpasterstwa Dzieci Maryi zamieszczane są w „Głosie Maryi”, czyli informatorze publikowanym na stronie duszpasterstwa (tutaj) oraz przekazywanym do parafii za pośrednictwem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama