Nowy numer 50/2018 Archiwum

Szlachetna Paczka

Tegoroczna edycja tej ogólnopolskiej akcji społecznej już się rozpoczęła. Na pomoc czekają 453 rodziny z województwa opolskiego.

Wolontariusze, działający w 11 miastach województwa opolskiego, odwiedzali rodziny żyjące w niezawinionej biedzie. Poznawali ich problemy, najpilniejsze potrzeby i marzenia. Teraz szukają osób dobrej woli, które zechcą przygotować dla tych rodzin świąteczne paczki. Nie chodzi jednak o jakieś przypadkowe podarunki, ale o skorzystanie z listy potrzeb, opracowanych przez wolontariuszy oddzielnie dla każdej rodziny.

Opisy rodzin są zamieszczone na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam też można zgłosić chęć wzięcia udziału w akcji. Wystarczy wybrać magazyn, do którego 8 bądź 9 grudnia najłatwiej będzie nam dowieźć paczkę. Do wyboru są magazyny w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Brzegu, Nysie, Niemodlinie, Głubczycach, Paczkowie, Oleśnie, Namysłowie, Krapkowicach i Kluczborku.

Następnie z listą konkretnych potrzeb trzeba udać się na zakupy. Najlepiej przygotować paczkę ze znajomymi, rodziną, współpracownikami albo klasą w szkole. Im więcej zaangażowanych osób, tym łatwiej będzie spełnić marzenia wybranej rodziny, a tym samym przyczynić się do tego, by nadchodzące święta Bożego Narodzenia były szczęśliwsze.

Akcję Szlachetna Paczka prowadzi Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa. W tym roku jej hasło zachęca: „Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze”. – Bohaterstwo polega na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowania się na rzecz innych – tłumaczą organizatorzy.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy