Nowy numer 50/2018 Archiwum

Nowi duszpasterze w Kątach Opolskich i Włodarach

Ks. dr Krzysztof Pagór oraz ks. Józef Szpek zastąpili zmarłych proboszczów w Kątach Opolskich i Włodarach.

Po śmierci śp. ks. Franciszka Paszka proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kątach Opolskich (dekanat Kamień Śl.) został mianowany ks. dr Krzysztof Pagór. Święcenia kapłańskie przyjął w 1976 r, potem był wikariuszem w parafiach w Zawadzkiem (pw. Świętej Rodziny), Krapkowicach – Otmęcie ( pw. Wniebowzięcia NMP) i przez miesiąc wikariuszem w Skoroszycach, gdzie następnie został proboszczem (1983-86). Od 1984 r. był wykładowcą w Diecezjalnym Instytucie Teologiczno – Pastoralnym, od 1986 w WSD w Nysie-Opolu, a od 1994 do dziś pracownikiem naukowym na Wydziale Teologicznym UO. Od 2004 był także kapelanem sióstr Jadwiżanek w Czarnowąsach.

Zmiana nastąpiła także w parafii pw. Narodzenia NMP we Włodarach (dekanat Skoroszyce) z powodu śmierci poprzedniego proboszcza śp. ks. Edwarda Górala. Administratorem tej parafii został mianowany ks. Józef Szpek. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 r.. Był wikariuszem w parafiach św. Jozefa w Opolu Szczepanowicach oraz św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich, a następnie proboszczem w Ratnowicach (1996- 2000)  i Łomnicy (2000 – 2008). Przez 5 lat pełnił także funkcję wicedziekana dekanatu oleskiego. Potem był rezydentem w Jemielnicy, Starych Budkowicach i w parafii św. Jacka w Opolu.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy