Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Dni skupienia dla...

Wkrótce doroczne diecezjalne spotkania modlitewno-formacyjne będą mieli nadzwyczajni szafarze Komunii św. – w niedzielę 25 listopada, i muzycy kościelni – w sobotę 1 grudnia.

Świętem patronalnym nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. jest niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. W ten dzień organizowany jest też diecezjalny dzień skupienia.

Dlatego nadzwyczajni szafarze Komunii św. są zaproszeni w niedzielę 25 listopada do kościoła seminaryjnego w Opolu (ul. Drzymały 1a). Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 modlitwą różańcową. Po niej Msza św. i wykład formacyjny.

Dla szafarzy, którym ważność biskupiego upoważnienia do pełnienia posługi w parafii upływa 31 grudnia 2012 r., udział w dniu skupienia jest warunkiem jego przedłużenia.

Z kolei muzycy kościelni jak każdego roku spotkają się w sobotę przed I niedzielą Adwentu.

– Niech wasza działalność we wspólnotach parafialnych, do których posłał was Bóg, opiera się na fundamentach kościelnego nauczania – napisał bp Paweł Stobrawa w zaproszeniu na dzień skupienia skierowanym do organistów, dyrygentów, chórzystów.

Skupienie adwentowe, które organizuje diecezjalny duszpasterz muzyków kościelnych ks. dr hab. Grzegorz Poźniak, odbędzie się w Opolu w sobotę 1 grudnia.

Rozpoczęcie o godz. 9.00 w auli Domu Katedralnego. Wykład wygłosi dr hab. Robert Tyrała z Krakowa. O 10.00 w kościele św. Sebastiana konferencja, okazja do spowiedzi i Msza św. W południe w auli Domu Katedralnego przerwa na kawę oraz wręczenie dyplomów oraz indeksów słuchaczom Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama