Nowy numer 32/2022 Archiwum

Pierwsze spotkanie bractwa

W Obrowcu zainaugurowano rejonowe spotkania Bractwa św. Józefa. Wybrano także delegata do Kapituły.

W piątkowy wieczór 23 listopada w Obrowcu odbyło się spotkanie mężczyzn należących do Bractwa św. Józefa. Obok tamtejszej parafii pw. św. Jana Chrzciciela spotkania rejonowe odbywać się będą jeszcze w 7 miejscach tj. w Braciszowie, Jełowej, Jemielnicy, Opolu-Szczepanowicach, Raciborzu-Ocicach, Starym Koźlu i Wrzoskach. Tego samego dnia odbyło się spotkanie w Braciszowie.

Mszy św. w kościele w Obrowcu przewodniczył ks. Waldemar Musioł, rektor Bractwa. - Trzeba stanąć pod wiatr, iść pod prąd, jeśli się chce być wiernym posłannictwu Chrystusa - mówił ks. Musioł w czasie kazania do 29 członków i 2 kandydatów, którzy przybyli na spotkanie z Obrowca, Krępnej, Rozwadzy, Pietni, Januszkowic, Jasionej, Nakła, Gogolina, Żywocic i Żyrowej. - W naszej parafii jest już 15 członków Bractwa. Może to i dlatego, że w naszym kościele od wielu lat jest ołtarz z piękną figurą św.Józefa - mówił ks. Krzysztof Korgel, proboszcz parafii w Obrowcu.

Po Mszy św. i krótkim nabożeństwie przy ołtarzu św. Józefa uczestnicy udali się na spotkanie organizacyjno- formacyjne przy kawie i kołoczu. Ks. Waldemar Musioł omówił trzy rodzaje obowiązków członków Bractwa: modlitewne, apostolskie i formacyjne, a następnie odbyły się wybory delegata rejonowego do Kapituły. Spośród dwóch kandydatów 25 głosami został wybrany Piotr Obrzud, 4 głosy otrzymał Józef Schlappa, który przed głosowaniem prosił o oddanie głosów na P. Obrzuda.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama