Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

"Trwajcie mocno w wierze"

Bp Andrzej Czaja zaprasza młodzież z całej diecezji na 15. Ekumeniczną Modlitwę Młodych.

- Moi młodzi przyjaciele, zapraszam was serdecznie na Ekumeniczną Modlitwę Młodych w I Niedzielę Adwentu. To ważne spotkanie dla młodzieży, które od lat wpisuje się w życie wiary naszej diecezji. Przyjedźcie z waszymi duszpasterzami. Zaproście waszych rówieśników - zachęca bp Andrzej Czaja.

- Razem z młodymi ewangelikami już po raz 15. będziemy wspólnie modlić się o miłość, wiarę i pokój na świecie - podkreśla ks. Jarosław Staniszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Ta wspólna modlitwa młodych katolików i ewangelików odbędzie się w niedzielę 2 grudnia w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi Śl. w Opolu (ul. Drzymały 1a). Rozpoczęcie spotkania o godz. 15.30.

W zaproszeniu ordynariusz opolski napisał: - Będziemy razem prosić naszego Pana Jezusa Chrystusa o to, abyśmy „trwali mocno w wierze” (1 Kor 16,13). Bo jak mówił papież Benedykt XVI do zgromadzonych na środowej audiencji 24 października br.: "nasze czasy wołają o chrześcijan, którzy byliby porwani przez Chrystusa, którzy wzrastaliby w wierze dzięki zażyłości z Pismem Świętym i sakramentami. Ludzi będących niemal otwartą księgą opowiadającą doświadczenia nowego życia w Duchu Świętym, obecności Boga wspierającego nas w drodze i otwierającego na życie, które nigdy nie będzie miało końca".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama