Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Chrystusa nie trzeba ogłaszać Królem Polski

– Chrystus jest Królem Wszechświata. Trzeba nam to królowanie uznać – mówił bp Andrzej Czaja w homilii skierowanej w niedzielę Chrystusa Króla do wiernych obecnych na diecezjalnym dniu skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

– Czy się to komuś podoba czy nie, Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata. Nie trzeba więc Go intronizować. Są w Kościele w Polsce pewne nurty pobożnościowe, które dążą do tego, aby intronizować Chrystusa na Króla Polski. To jakieś nieporozumienie. Chrystusa nie trzeba koronować, uczynił to Bóg Ojciec – wskazywał w homilii bp Andrzej Czaja, podkreślając, że chodzi o to, aby te królowanie uznać.

– Chrystus jest Królem Wszechświata, ale trzeba nam uznać Jego panowanie, aby był Królem w naszych sercach, rodzinach, parafiach, w naszym Kościele opolskim i powszechnym. Trzeba oddać Jemu w posiadanie swoje życie, swój dom, nasz Kościół. To jest dla nas zadanie – podkreślał ordynariusz opolski, wyjaśniając, że uznanie Chrystusa swoim Królem oznacza żyć na Jego chwałę i wiernie Jemu służyć, co jest sensem życia człowieka.

– Nieraz ludzie nerwowo szukają sensu życia, mówią: „przecież coś mi się od życia należy”. Jak to? Tylko „coś” chcesz z życia? Musimy inaczej zwrotnicę ustawić. Nie na „coś”, ale na pełnię życia z Bogiem na wieki – mówił bp Andrzej Czaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama