Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Chrystusa nie trzeba ogłaszać Królem Polski

– Chrystus jest Królem Wszechświata. Trzeba nam to królowanie uznać – mówił bp Andrzej Czaja w homilii skierowanej w niedzielę Chrystusa Króla do wiernych obecnych na diecezjalnym dniu skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

– Czy się to komuś podoba czy nie, Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata. Nie trzeba więc Go intronizować. Są w Kościele w Polsce pewne nurty pobożnościowe, które dążą do tego, aby intronizować Chrystusa na Króla Polski. To jakieś nieporozumienie. Chrystusa nie trzeba koronować, uczynił to Bóg Ojciec – wskazywał w homilii bp Andrzej Czaja, podkreślając, że chodzi o to, aby te królowanie uznać.

– Chrystus jest Królem Wszechświata, ale trzeba nam uznać Jego panowanie, aby był Królem w naszych sercach, rodzinach, parafiach, w naszym Kościele opolskim i powszechnym. Trzeba oddać Jemu w posiadanie swoje życie, swój dom, nasz Kościół. To jest dla nas zadanie – podkreślał ordynariusz opolski, wyjaśniając, że uznanie Chrystusa swoim Królem oznacza żyć na Jego chwałę i wiernie Jemu służyć, co jest sensem życia człowieka.

– Nieraz ludzie nerwowo szukają sensu życia, mówią: „przecież coś mi się od życia należy”. Jak to? Tylko „coś” chcesz z życia? Musimy inaczej zwrotnicę ustawić. Nie na „coś”, ale na pełnię życia z Bogiem na wieki – mówił bp Andrzej Czaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • eugenia
    26.11.2012 07:41
    O Jezu, Władco serc naszych i Królu wieków nieśmiertelny,Króluj w sercach naszych przez łaskę .Króluj w rodzinach przez cnoty rodzinne.Króluj w szkołach przez prawdziwie katolickie wychowanie. Króluj w społeczeństwie przez sprawiedliwość i zgodę wzajemną.Króluj wszędzie, zawsze i bezustannie. Niech sztandar twój powiewa nad nami wszystkimi, a królestwo Twoje niechaj ogarnie całą naszą ziemię. Z 1927r.- kard.Adam Sapiecha fragmenty.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL