Nowy numer 2/2021 Archiwum

Oddaj krew na prezent

Akcja Radia Plus Opole na św. Mikołaja. Popierają znani opolanie!

- Idea jest taka, żeby oddać krew jako prezent dla drugiego człowieka. Pomyśleliśmy, że krew jest czymś co najtrudniej, a zarazem najłatwiej oddać, oczywiście jeśli nie ma przeciwwskazań – mówi Sylwia Heisig-Brzana, koordynator działu marketingu i promocji opolskiego Radia Plus.Organizatorzy do udziału w akcji „Zostań św. Mikołajem – oddaj krew” zachęcili znanych opolan: naukowców, polityków, ludzi kultury, sportu i mediów.

6 grudnia na placu Wolności w Opolu krew oddadzą m.in. Bartłomiej Bonk- brązowy medalista olimpijski z Londynu, prof. dr hab. Marian Duczmal – rektor WSZiA w Opolu, Krzysztof Kawałko- wiceprezydent Opola, dr Cezary Juda- onkolog, specjalista medycyny paliatywnej, twórca Hospicjum Samarytanin, Roman Kolek i Tomasz Kostuś - wicemarszałkowie województwa opolskiego, Paweł Kukiz- wokalista i Barbara Niewiedział- dwukrotna mistrzyni paraolimpijska.  – Spotkaliśmy się z dużym entuzjazmem tych, którym zaproponowaliśmy udział w akcji – mówi Sylwia Heisig-Brzana.

Każdy kto 6 grudnia w godz. 10 – 16 odda krew w krwiobusie RCKiK w Opolu otrzyma upominek oraz bilet wstępu na „Toropol” na „Mikołajkowe ślizganie” (8 grudnia, w godz. 16.30 18.15).

Radio Plus Opole organizuje akcję wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama