Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Koncertują w jadących autobusach

Przez kilka najbliższych dni, do 4 grudnia młodzi wykonawcy będą grali i śpiewali w wozach wybranych linii Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Wśród artystów są miłośnicy rockowego brzmienia, country ale i łagodniejszej muzyki.

Ciekawy pomysł na zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej mają władze Kędzierzyna-Koźla. W autobusach bywały już prezentowane wiersze, zaś teraz zabrzmi muzyka i śpiew.

Występy stanowią część akcji promocyjnej „Wybieram autobus”. Są one okazją do zaprezentowania mieszkańcom miasta lokalnych talentów a przy okazji umilają czas podróży.

- Mamy nadzieję, że usłyszenie tak różnorodnej próbki brzmienia naszych młodych zespołów zachęci również kędzierzynian do wybrania się na koncert charytatywny. Odbędzie się on 7 grudnia w Hotelu Centralny od godz.16. Cały dochód z niego przeznaczymy na paczki mikołajowe dla dzieci – tłumaczy Michał Kasperczyk z Miejskiego Ośrodka Kultury, lider zespołu „Karawana”.

Co będzie można usłyszeć? Wokalne i instrumentalne utwory rockowe, undergroundowe eksperymenty muzyczne, muzykę country a na życzenie publiczności mogą zaśpiewać także piosenki Krzysztofa Krawczyka.

- Jeśli autobusy będą pełne pasażerów, to wykonawcy nie będą występować, żeby nie utrudniać życia podróżującym – uspokaja Maciej Barć, kierownik wydziału działalności gospodarczej urzędu miasta. Dodaje, że mogą się też zgłosić kolejne zespoły do występów w autobusach.

Akcja rozpoczęła się 23 listopada i potrwa do 4 grudnia. Muzycy z identyfikatorami jako wolontariusze będą jeździć bezpłatnie.

Inicjatywa ta jest wspólnym przedsięwzięciem m.in. Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie przy parafii św. Floriana, Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, Miejskiego Ośrodka Kultury, Urzędu Miasta oraz Hotelu „Centralny”.

 

Trasy i godziny przejazd

29 listopada, linia nr 1 – zespół „Archivum” pokona tę samą trasę i w tych samych godzinach, co 27 listopada. Tym razem będzie mu towarzyszył Michał Kacperczyk.

30 listopada, linia nr 13 – o godz. 16.18 spod urzędu miasta wyruszy zespół NIE. O godz. 16.55 na osiedlu Piastów II wsiądzie on w kurs powrotny do Koźla.

3 grudnia, linia nr 13 – zespół NIE pokona tę samą trasę i w tych samych godzinach, co 30 listopada.

4 grudnia, linia nr 1 – o godz. 7.14 spod SP nr 6 wyruszy zespół Towarzystwo Wzajemnej Adoracji (TWA) wzmocniony przez Michała Kacperczyka. O godz. 7.53 spod urzędu miasta zacznie on powrót do Śródmieścia.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama