GN 32/2018 Archiwum

Medytacje z ojcem duchowym

Niewielka książeczka z zapiskami ks. Helmuta Porady, która ukazała się nakładem Wydawnictwa i Drukarni Świętego Krzyża, nie jednej osobie może pomóc lepiej wykorzystać czas Adwentu.

Tomik „Narzućmy sobie ciszę…” zawiera ponad 20 krótkich medytacji, ujętych w trzech działach: „Szukając Stwórcy”, „Boże, z miłości do nas posyłasz Jezusa” i „Miłość ukrzyżowana”. Jak sam autor podkreśla w słowie wstępnym, zebrane myśli są odzwierciedleniem wielu cennych rozmów z przyjaciółmi, spotkań, wspólnie przeżytych chwil, w czasie których rozmówców łączył Jezus. Ich głównym, inspirującym źródłem jest Ewangelia.

– W medytacjach chodzi nie tylko o myślenie o Bogu i mówienie o Nim. W medytacjach zależy nam na przebywaniu z Nim – zaznacza ks. Helmut Porada.

Ze spisanych myśli wybija się pragnienie spotkania z Bogiem i pewność, że możliwe jest by niedoskonały człowiek doznał Jego bliskości.

Ks. Helmut Porada pochodzi z Gogolina, był duszpasterzem w Karłowicach Wielkich. W 1976 r. został mianowany przez bp Franciszka Jopa ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Nysie. Od 1996 r. jest kapłanem diecezji gliwickiej i ojcem duchownym młodych kapłanów. Obecnie jest na emeryturze, mieszka w Opolu, gdzie udziela się jako spowiednik w Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu.

Dodajmy, że „Narzućmy sobie ciszę...” to drugi tomik medytacji ks. Helmuta Porady. Pierwszy tomik, który ukazał się przed rokiem, również nakładem Wydawnictwa i Drukarni Świętego Krzyża, nosi tytuł „Zapiski pielgrzyma”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma