Nowy numer 28/2018 Archiwum

Strażacki św. Mikołaj z gminy Murów

Osiem lat temu zaczęli robić prezenty i nie mogą przestać.

W sobotę 8 grudnia do dzieci z domu samotnej matki w Zopowych, domu dziecka w Chmielowicach oraz do podopiecznych DPS w Czarnowąsach prowadzonego przez zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi trafi 80 paczek ze słodyczami, chemią domową oraz odzieżą.

To efekt zbiórki darów, jakie w gminie Murów prowadzili strażacy z wszystkich gminnych drużyn OSP.

Akcję zainicjowali strażacy, ale włączają się w nią także szkoły, biblioteki i parafie. Swoje prezenty na św. Mikołaja składają właściciele sklepów. - Z roku na rok rośnie ilość darów i hojność naszych mieszkańców - cieszy się Andrzej Puławski, prezes gminnego zarządu OSP.

Już od wczorajszego południa strażacy z całej gminy zwozili dary do remizy OSP w Zagwiździu. W piątkowy wieczór żeńskie siły tamtejszej OSP (seniorki i drużyna młodzieżowa) pakowały paczki, które nazajutrz strażacy razem ze św. Mikołajem zawieźli do dzieci z Zopowych i Chmielowic oraz niepełnosprawnych z Czarnowąsów.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma