Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Będą zanosić Jezusa chorym

Bp Andrzej Czaja ustanowił 59 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

W drugą niedzielę Adwentu 9 grudnia w katedrze opolskiej 58 mężczyzn i jedna siostra ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety otrzymali biskupie upoważnienie do zanoszenia Pana Jezusa chorym i do rozdzielania Komunii św. w kościołach parafialnych.

Kandydaci, których wybrali proboszczowie, uczestniczyli w kursie przygotowawczym, który rozpoczął się 10 listopada, a trwał przez cztery kolejne soboty.

– To nowy zastęp chętnych pracowników w naszym lokalnym Kościele. Obiecujemy pamięć modlitewną w ich intencji, żeby swoją posługę gorliwie i z należną czcią wypełniali – podkreślał ks. infułat Helmut Sobeczko, przedstawiając biskupowi ordynariuszowi kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy podczas Mszy św., która w katedrze opolskiej rozpoczęła się o 13.30.

– Będziecie tymi, którzy będą Jezusowi prostować drogę, przygotowywać ścieżki do tych, do których On chce pójść, a którzy już sami do świątyni Pana przyjść nie umieją. Dzięki wam będą mogli przyjąć Jezusa w Komunii św. To dla was wielka łaska i wielka odpowiedzialność, byście posługiwali z wiernością i gorliwością – mówił do nowych szafarzy bp Andrzej Czaja.

W Mszy św., koncelebrowanej m.in. przez ks. infułata Helmuta Sobeczkę i ks. prałata Rudolfa Pierskałę, którzy odpowiadali za przygotowanie kandydatów, uczestniczyły rodziny nowych szafarzy, a także duszpasterze z ich parafii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma