Nowy numer 28/2018 Archiwum

Rozpal w sobie miłosierdzie

Kilka dni beztroskiego wypoczynku dla dzieci z niezamożnych rodzin możesz ofiarować kupując świecę lub wysyłając SMS.

Już po raz dziewiętnasty Caritas organizuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Za pośrednictwem parafii rozprowadzane są świece, które można zapalić w święta Bożego Narodzenia. W tym roku przygotowano 19 tys. dużych i 67 tys. małych świec.

- Praktycznie całkowity dochód z rozprowadzania wigilijnych świec przekazujemy na program edukacyjny „Pomoc dla samopomocy”. W związku z tym nie robimy żadnych imprez czy akcji promocyjnych. Z uzyskanych pieniędzy organizujemy turnusy wypoczynkowo-formacyjne dla dzieci z niezamożnych rodzin i wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. Takie rozwiązanie przynosi korzyści jednym i drugim dzieciom – tłumaczy ks. Arnold Drechsler, dyrektor opolskiej Caritas.

Za większą zapłacimy 12 zł, zaś mniejsza kosztuje 5 zł. Ze sprzedaży każdej świecy Parafialne Zespoły Caritas mają prawo zatrzymać 50 groszy na pomoc dla dzieci w swoich parafiach.

Pomóc można też wysyłając wiadomość SMS pod numer 72052 z dopiskiem POMAGAM (koszt 2,46 zł).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma