Nowy numer 28/2018 Archiwum

Sam na sam ze słowem

W Opolu odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej Klubu Zapalonej Świecy.

Na turniej recytatorski miłośników żywego słowa zaprosili organizatorzy: Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu oraz Społeczne Towarzystwo Artystyczne. Podczas trzydniowej imprezy był czas na prezentację przygotowanych przez artystów monologów, dyskusję na temat przedstawionych interpretacji, wyrażenie opinii czy posłuchanie uwag specjalistów. Wszystko to w trakcie piątkowego i niedzielnego koncertu.

Sobotę poświęcono na warsztaty recytatorskie, podczas których młodzi adepci mogli szlifować swoje umiejętności zaś wieczorem mogli obejrzeć autorski spektakl Teatru Jednego Wiersza „Bilet na księżyc” w reżyserii Krzysztofa Żylińskiego. On też prowadził cały turniej.

W sumie na deskach sali teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentowało się ponad 20 osób. Widzów nie rozpraszała żadna scenografia, gra świateł czy muzyka. Z aktorem łączyły ich tylko wypowiadane przez artystów słowa, ich mimika i intonacja głosu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma