Nowy numer 42/2019 Archiwum

Warto przetestować

Dobro dzielone niesie radość zarówno obdarowanym, jak i obdarowującym.

Proboszcz jednej z kędzierzyńskich parafii opowiada o paczce, którą kurier dostarczył na plebanię kilka tygodni temu. Niemałych rozmiarów pudło, na którym niewidoczny był nadawca, zastanowiło księdza. – To już opłacone, wystarczy pokwitować – zapewnił kurier. Proboszcz paczkę przyjął, a gdy ją rozpakował, trudno było się nie uśmiechać.

Okazało się, że była parafianka, mieszkająca obecnie w Niemczech, przysłała słodycze dla dzieci uczestniczących w Roratach. W ubiegłym roku będąc w Polsce widziała, że po każdej Mszy św. losowane są serduszka i wyczytane z nich dzieci otrzymują słodki upominek. W tym roku zadbała, żeby tych upominków nie zabrakło. Słodycze popakowane w małe paczuszki, wszystko przygotowane tak, żeby proboszcz miał tylko jedno zadanie – rozdawać, i to w dużej ilości.

To jedynie mały przykład, ale przecież jest ich znacznie więcej. Dobro dzielone niesie radość zarówno obdarowanym, jak i obdarowującym.

W końcu to nie przypadek, że w kościołach anonimowo zapełniane są kosze na żywność, którą Parafialne Zespoły Caritas rozdadzą najbardziej potrzebującym. To nie przypadek, że do 467 rodzin na Opolszczyźnie zapukali wolontariusze Szlachetnej Paczki ze świątecznymi prezentami. A przecież za każdym z tych prezentów kryje się kilka, a nawet kilkanaście czy więcej osób, które chciały zrobić coś konkretnego, by w życiu drugiego człowieka zagościł uśmiech, by było mu lżej. Nie tylko chciały, ale zrobiły to. I to z wielką radością.

To nie przypadek, że w mniejszych i większych społecznościach organizowane są przedświąteczne akcje charytatywne, dzięki którym liczne prezenty trafiają do dzieci, ubogich, chorych. Są kiermasze, zbiórki, koncerty. Dzielimy się, a dobro dzielone do nas wraca. Coraz więcej osób nie tylko o tym wie, ale to realizuje. I nie zawsze potrzebne są wielkie zorganizowane akcje, czasem to niezapowiedziana paczka ze słodyczami dla dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL