Nowy numer 28/2018 Archiwum

Blisko 3 tony żywności

W środę 19 grudnia Opolska Caritas podsumowała akcję przedświątecznej zbiórki artykułów spożywczych.

III Ogólnopolska Zbiórka Żywności przeprowadzona została w piątek i sobotę (14 i 15 grudnia). W tym czasie wolontariusze Caritas Diecezji Opolskiej zebrali prawie 3 tony żywności.

– Są to artykuły spożywcze takie jak: mąka (693 kg), makaron (518 kg), cukier (486 kg), ryż (347 kg), mleko (135 l), olej (103 l), (konserwy 82 kg) czy słodycze (135 kg)  – podsumowuje Katarzyna Anklewicz, informując, że zbiórka została przeprowadzona w sklepach sieci Biedronka, Netto i Lidl w Opolu, Kluczborku, Nysie oraz Kędzierzynie-Koźlu.

W akcji wzięło udział 300 wolontariuszy Szkolnych Szkół Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas. – Ludzie chętnie korzystali z okazji do dobroczynności, a zebrane artykuły spożywcze za pośrednictwem Parafialnych Zespołów Caritas w formie świątecznych paczek trafiają do osób najbardziej potrzebujących, a także zostaną wykorzystane do wzbogacania posiłków w placówkach Caritas – informuje Katarzyna Anklewicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma