GN 32/2018 Archiwum

Sławimy Twoje narodzenie, Chryste!

Ten, którego istoty nikt nie może dotknąć, owinięty jest w pieluszki.

Słowa ludzkie wobec tajemnicy Narodzenia Boga są częściowo bezradne – nie potrafią jej ogarnąć. Na tyle sposobów teologowie, święci i artyści przez dwadzieścia wieków próbowali ją uchwycić. Wszyscy pisali prawdę, oświetlali jakiś fragment wydarzenia w Betlejem, wydobywali jakiś sens, ale całości uchwycić – nie sposób!

Bo i pojmować przecież wszystkiego nie trzeba. Więc nie żałujmy sobie chwil ciszy i modlitwy, w której ogarnie nas zadziwienie pięknem tego, co niosą nam świąteczne dni.

„Ten, którego istoty nikt nie może dotknąć, owinięty jest w pieluszki. Sławimy Twoje narodzenie, Chryste”- śpiewają chrześcijanie na Bliskim Wschodzie.

Przy świątecznych stołach przez chwilę pomyślmy o naszych braciach, którzy Boże Narodzenie przeżywają w trudnych warunkach, w niepewności jutra, głodzie, chłodzie, w czasie wojny, a nawet w niebezpieczeństwie śmierci z powodu wiary w Chrystusa - Jezusa, chłopczyka, którego urodziła Maryja.

Redakcja Gościa Opolskiego


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma