GN 32/2018 Archiwum

Orszak Trzech Króli

W niedzielę 6 stycznia 2013 roku po raz pierwszy przejdzie ulicami Opola.

Orszak Trzech Króli to jasełka realizowane w przestrzeni miejskiej. W tym roku po raz pierwszy taki barwny, radosny przemarsz przejdzie ulicami Opola. Do udziału zaproszeni są wszyscy diecezjanie, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Rozpoczęcie 6 stycznia o 15.00 przed katedrą opolską. – Przejdziemy ulicami: Katedralną, Spychalskiego, Niemodlińską i Prószkowską do Opolskiego Betlejem przy kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Po drodze będziemy wspólnie śpiewać kolędy, modlić się i dzielić się z innymi chrześcijańską radością. W trwającym Roku Wiary to będzie nasze świadectwo wiary – podkreśla ks. prałat Zygmunt Lubieniecki, jeden z organizatorów.

W czasie tych ulicznych jasełek zaplanowane zostały inscenizacje ilustrujące biblijny przekaz Bożego Narodzenia.

Orszak Trzech Króli w Opolu organizują: Wydział Katechetyczny kurii, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Patronat honorowy objął biskup opolski Andrzej Czaja.

Pierwsze takie uliczne jasełka odbyły się w Warszawie w 2009 roku. Zgromadziło się wówczas 5000 osób, które wspólnie z uczestnikami przeszły ulicami Starego Miasta, oglądając typowe jasełkowe sceny, jak dwór Heroda czy walkę diabłów z aniołami. Z czasem inicjatywa ta zaczęła sięgać dalej. W 2011 roku orszak zorganizowano w pięciu kolejnych miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie i Gdańsku, a w 2012 roku – przeszedł ulicami 24 polskich miast. W 2013 roku będą to już 84 miejscowości, również poza granicami Polski.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma