GN 32/2018 Archiwum

Wigilia dzięki ludziom dobrego serca

Około 70 osób wzięło udział w wigilii dla samotnych i będących w trudnej sytuacji materialnej, przygotowanej przez Wspólnotę Apostolską św. Elżbiety.

Osoby samotne i będące w trudnej sytuacji materialnej mogły wziąć udział w Wigilii Bożonarodzeniowej, w dniu 24 grudnia, w budynku Liceum Ogólnokształcącego – „Carolinum” w Nysie. Spotkanie wigilijne przygotowała Wspólnota Apostolska św. Elżbiety, przy licznym udziale wolontariuszy z „Carolinum”, którzy pomagali w podawaniu posiłków mieszkańcom.

W tym szczególnym dniu świątecznym dla wielu młodych ludzi było to niezwykłe doświadczenie, zarazem i duma, że mogą pomagać drugiemu człowiekowi. Wszystko rozpoczęło się od Mszy św. w Kościele Zwiastowania NMP. Podczas spotkania w Liceum „Carolinum” była modlitwa, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd z udziałem zespołu młodzieżowego z Parafi pw. Matki Boskiej Bolesnej w Nysie. Na stołach były domowe potrawy m.in.: przystawka, tradycyjny barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, ryby, oraz ciasto.

Od 1994 roku Siostry Domu Macierzystego wraz z członkami Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety i z udziałem młodzieży nyskiego „Carolinum” przygotowują Wigilię dla osób samotnych, potrzebujących i starszych, które nie są w stanie przygotować tej kolacji w domu. Podobne spotkanie dla mieszkańców organizowane jest również w Wielkanoc.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma