Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nasi w Rzymie na spotkaniu Taizé

Dzisiaj modlili się z Ojcem Świętym.

Sobota 29 grudnia jest pierwszym pełnym dniem 35. Europejskiego Spotkania Młodych, organizowanego przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé. W tym roku ESM odbywa się w Rzymie. – Dojechaliśmy tu czterema autobusami. W sumie 200 osób z całej diecezji opolskiej – informuje Grzegorz Gurbała, odpowiedzialny za przygotowanie do spotkania w diecezji opolskiej.

Większość opolskich pielgrzymów znalazła gościnę we wspólnotach zakonnych i klasztorach. W spotkaniu uczestniczy 40 tys. młodych ludzi z całej Europy, a nawet spoza niej. Z Polski przyjechało 12 tys. uczestników. – Do przyjęcia gości spotkania zgłosiło się kilka tysięcy rodzin rzymskich, to okazało się zbyt mało. Niektórzy uczestnicy zostali zakwaterowani w halach. Niestety, parę autobusów z Polski wróciło do kraju, ze względu na złe warunki zakwaterowania. Ale nam humory, mimo pewnych kłopotów logistycznych, dopisują. Rzym jest piękny, pogoda wspaniała, mamy tu 20 stopni ciepła, a rzymianie są przyjaźni. Wspólna modlitwa w wielkich bazylikach robi wielkie wrażenie – mówi G. Gurbała.

Modlitwy odbywają się dwa razy dziennie w siedmiu wielkich kościołach rzymskich, w tym w trzech najważniejszych bazylikach – św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Większej i św. Pawła za Murami. Poza tym młodzi spotykają się na spotkaniach modlitewnych i refleksji w grupach w parafii zakwaterowania. Dzisiaj (w sobotę 29 grudnia) o godz. 18 spotkali się na Placu św. Piotra na modlitwie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma