Nowy numer 28/2018 Archiwum

Cantate Domini

Pełny kościół na koncercie promującym nową płytę chóru parafii św. Anny w Krzyżanowicach.

Kolędy i pastorałki polskie, niemieckie, czeskie, francuskie i norweskie, a także genialne utwory muzyki sakralnej J.S. Bacha, C. Francka, J. Brahmsa, A. Dvořáka czy J. Schnabla znalazły się w programie koncertu i na nowej płycie wydanej przez chór parafii św. Anny w Krzyżanowicach pod dyrekcją Leonarda Fulneczka.

Tradycyjny koncert bożonarodzeniowy znanego chóru, któremu towarzyszyły kwartet smyczkowy Zbigniewa Słomiana oraz schola parafialna, przyciągnął do kościoła św. Anny w niedzielny wieczór 30 grudnia ok. 300 słuchaczy. Kościół był pełny, miejsc w ławkach zabrakło. Wielu słuchaczy przyjechało z okolic. Długie owacje na stojąco i panujące podczas koncertu wyciszenie – mimo sporej liczby dzieci – najwymowniej świadczyły o przeżyciach estetycznych i religijnych, jakie towarzyszyły przybyłym.

Podczas koncertu promowana była nową płyta chóru pt. „Cantate Domini”, wydana przy wsparciu LGD „Morawskie Wrota”. – Płyta jest efektem kilkumiesięcznego wysiłku wielu ludzi. Traktujemy nasz śpiew jako modlitwę i w taki sposób chcemy służyć tym, którzy tego chcą i potrzebują – mówił Leonard Fulneczek. Chórowi na płycie towarzyszą soliści – Ewa Stoschek (sopran) i Pavel Kozel (baryton), kwartet smyczkowy Zbigniewa Słomiana i schola parafialna pod dyrekcją Teresy Fichny.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma