Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dziękujemy za pomoc dla Aleppo!

Wstępne wyniki zbiórki na pomoc dla Syryjczyków.

- Akcja przebiega bardzo dobrze! – cieszy się ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. Zanim postanowiliśmy wspólnie z Caritas zaapelować do naszych Czytelników (zarówno wydania papierowego jak i internetowego) istniały pewne obawy z jakim odzewem spotka się apel o pomoc dla mieszkańców Aleppo.

Wyniki zbiórki na dzień 31 grudnia niezwykle pozytywnie zaskakują. Na koncie naszej Caritas suma wpłat z dopiskiem „Syria” wynosiła wczoraj 15 887 złotych! Było także kilka wpłat z zagranicy, na sumę ok. 20 euro. Do tej pory doszły przelewy dokonane przez 83 osoby. Ponieważ banki na przełomie roku działają inaczej niż w dni powszednie poczekamy do  poniedziałku 7 stycznia na ostateczne podsumowanie akcji.

Potem niezwłocznie przekażemy pieniądze s. Brygidzie Maniurce, franciszkance misjonarce Maryi, która pochodzi z naszej diecezji (par. Łagiewniki Małe). Zanim została ekonomką bliskowschodniej prowincji sióstr franciszkanek, przez 20 lat pracowała w Syrii. W Aleppo siostry franciszkanki razem z jezuitami codziennie żywią ok. 7 tysięcy ludzi. Do nich trafi nasza pomoc. W imieniu sióstr i mieszkańców Aleppo – ogromnie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma