Nowy numer 21/2018 Archiwum

Procesja Trzech Króli

Przejdzie ulicami Nysy w uroczystość Objawienia Pańskiego. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, zaangażują się szkoły podstawowe i parafie.

Parafie dekanatu nyskiego zapraszają mieszkańców do udziału w Procesji Trzech Króli, która odbędzie się w niedzielę 6 stycznia.

Rozpoczęcie zaplanowano o godz. 15.00 na Rynku Solnym, przy kościele Wniebowzięcia NMP.

Uczestnicy założą symboliczne korony w trzech kolorach. Czerwone przypisano wiernym z parafii św. Jakuba i św. Agnieszki oraz śś. Piotra i Pawła, żółte – mieszkańcom z parafii Matki Bożej Bolesnej oraz św. Jana Chrzciciela, zielone – parafianom ze św. Elżbiety Węgierskiej, św. Franciszka z Asyżu oraz św. Dominika.

Procesję zakończy festyn przy bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma