Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie wstydźmy się!

Dołączmy do Orszaku Trzech Króli, który w niedzielę przejdzie ulicami Opola. To właśnie od nas zależy, jak wielkim będzie wydarzeniem.

Myślę, że wielu z nas widziało ubiegłoroczne relacje telewizyjne z orszaków, które w uroczystość Objawienia Pańskiego odbyły się w 24 polskich miastach. Oglądaliśmy tłumy m.in. warszawiaków, poznaniaków czy wrocławiaków, którzy śpiewając kolędy towarzyszyli barwnym pochodom z Trzema Królami: Kacprem, Melchiorem i Baltazarem.

W relacjach widzieliśmy dzieci w przebraniach z koronami na głowie, ich rodziców, młodzież i osoby starsze. Wszyscy szli z radością, by złożyć pokłon Dzieciątku Jezus.

W tym roku również ulicami Opola przejdzie taki barwny orszak. I to od nas zależy, jak wielkie to będzie wydarzenie.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Będą Trzej Królowie, każdy z własną świtą, którą stworzą dzieci z kilku szkół i przedszkoli, a także ministranci i marianki z opolskich i podopolskich parafii. W kilku miejscach odegrane zostaną sceny z jasełek, które przybliżą nam historię przyjścia na świat Jezusa czy pokłonu Mędrców ze Wschodu. Dla uczestników przygotowane zostały korony i śpiewniki kolęd. Muzycznie całemu przedsięwzięciu będzie towarzyszyć orkiestra „Górażdże”, zespół Camerton oraz dwa zespoły leśników.

Swoją obecność potwierdzili harcerze, członkowie Bractwa Rycerskiego i stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ale, jak podkreśla ks. Marcin Wilczek, który czuwa nad organizacją orszaku, zaproszeni są wszyscy ludzie dobrej woli. Tak! Wszyscy!

Dlatego nie wymawiajmy się. Nie wstydźmy się. Skorzystajmy z podarowanej nam okazji, by idąc razem ulicami Opola zamanifestować przynależność do Chrystusa, dać świadectwo wiary.

– Trwający Rok Wiary mobilizuje nas do tego, by dać z siebie więcej – podkreśla ks. Marcin Wilczek. Trudno byłoby się z tym nie zgodzić, prawda?

Orszak rozpocznie się w niedzielę 6 stycznia o godz. 15.00 przed katedrą opolską. Stamtąd wyruszy w kierunku Opolskiego Betlejem przy parafii św. Józefa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL