Nowy numer 21/2018 Archiwum

Poszli za Trzema Królami

Egzotyczny orszak zagościł w niedzielę w Chróścinie Nyskiej, by pokłonić się Dzieciątku.

Pochód poprowadzony przez Trzech Króli wyruszył w niedzielę z budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chróścinie Nyskiej. Orszak władców ze Wschodu przeszedł do kościoła pw. św. Michała Archanioła. Tam grupa dzieci i młodzieży z Tarnowa Grodkowskiego przedstawiła Jasełka.

Wykonawcy, czternastu aktorów wraz czterema opiekunami przedstawili sceny biblijne związane z narodzeniem Jezusa oraz ucieczką Świętej Rodziny przed gniewem króla Heroda. Jak zauważył proboszcz, ks. Marek Ruczaj, w tej parafii podczas inscenizacji zagościli więc w sumie czterej królowie.

Po występie grupy z Tarnowa Grodkowskiego swoje przedstawienie wystawiły także dzieci z Chróściny, później zaś było wspólne kolędowanie.

- Wszyscy zebrani wychodzili bardzo uduchowieni i zadowoleni – opisuje to wydarzenie Piotr Adam, kościelny i animator Liturgicznej Służby Ołtarza chróścińskiej parafii.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma