GN 32/2018 Archiwum

Działają lokalnie

Organizacje pożytku publicznego promują się na opolskim Rynku.

Rozpoczęła się kampania miejskiego Biura Organizacji Pozarządowych zachęcająca mieszkańców Opola do przekazywania 1 proc. podatku fundacjom i stowarzyszeniom działającym w stolicy województwa.

„To nic nie kosztuje, a można uczynić lokalnie wiele dobrego” – przekonuje hasło kampanii.

Jednym z elementów akcji informacyjnej jest wystawa, która stanęła w Rynku. Znajdują się na niej bannery promocyjne opolskich organizacji, m.in. Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym założonej w 1991 roku przez państwa Jednorogów, Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia, Chorągwi Opolskiej ZHP, Stowarzyszenia Immaculata czy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Plakaty kolejnych organizacji pojawiają się w następnym tygodniu. A obok plansz informujących o akcji, prowadzonej już po raz kolejny przez Urząd Miasta Opola, zamieszczony zostanie wykaz wszystkich organizacji z Opola, którym można przekazać 1 proc. podatku.

Kampania będzie prezentowana w Rynku do końca kwietnia, tak jak do końca kwietnia można składać w urzędach skarbowych roczne rozliczenia podatkowe.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma