Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rozpoczął się Tydzień Ekumeniczny

O konieczności i wartości dialogu mówił w katedrze opolskiej bp Tadeusz Szurman, biskup ewangelicko-augsburskiej diecezji katowickiej.

W diecezji opolskiej obchody Tygodnia Ekumenicznego rozpoczęły się wieczorną Mszą św. w katedrze, której przewodniczył bp Andrzej Czaja. Eucharystię koncelebrowali bp Paweł Stobrawa, profesorowie Wydziału Teologicznego UO oraz moderatorzy seminaryjni, a uczestniczyli w niej m.in. pastorzy Kościoła ewangelicko-augsburskiego wraz z biskupem diecezji katowickiej Tadeuszem Szurmanem.

W homilii bp Tadeusz Szurman nawiązał do tematu tegorocznych obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zaproponowali i opracowali chrześcijanie z Indii, żyjący w ucisku i doznający niesprawiedliwości.

– Czego Bóg oczekuje od wszystkich chrześcijan, gdy tyle cierpienia jest wśród braci na całym świecie? Czy nie jesteśmy oziębli na poniżanie i prześladowanie chrześcijan? Czy robimy coś dla naszych cierpiących braci? O prześladowaniu chrześcijan, o pozbawianiu ich życia niewiele dzisiaj się mówi. Największe dzienniki informacyjne w ogóle nie zajmują się tym problemem. Świat uważa, że to sprawa nas samych, chrześcijan – mówił bp Szurman, podkreślając, że chrześcijanie z Indii na pytanie, czego Bóg od nas oczekuje, odpowiadają, że Bóg oczekuje dialogu.

– Nauczmy się rozmawiać ze sobą. Niech nigdy nie kończy się dialog między nami – zachęcał bp Tadeusz Szurman.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan potrwa do 25 stycznia. Program spotkań ekumenicznych w diecezji opolskiej – tutaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma