Nowy numer 21/2018 Archiwum

Uratuj życie Marcie! Akcja studentów

Nyscy studenci szukają dawcy szpiku, który może uratować życie córce ich koleżanki. Wystarczy przyjść i zarejestrować się. Potrzebny jest tylko wymaz z policzka.

Studenci z PWSZ apelują o pomoc dla Marty Patryniak. Dziewczyna ma 19 lat i studiuje geologię na Uniwersytecie Warszawskim.Niedawno dowiedziała się się, że jest chora na białaczkę. Jedynym ratunkiem jest podarowanie szpiku.

Mama Marty - Edyta Patryniak - studiuje pielęgniarstwo w nyskiej uczelni i aktywnie działa w Studenckim Kole Naukowym "Medic". Studenci z tego koła organizują akcję pomocy pn. "Uratuj życie Marcie". 24 i 25 stycznia od godz. 8.00 do 20.00 w budynku "D" PWSZ w Nysie (ul. Ujejskiego 12) będą czekać na tych, którzy zechcą się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku.

- Od uczestnika akcji wymagamy tylko i wyłącznie wymazu z policzka, żadnych igieł, kłucia czy krwi. To zaledwie pięć minut, które należy przeznaczyć na wymaz i rejestrację w bazie fundacji DKMS (największej w Polsce bazie dawców komórek macierzystych). W ten sposób każdy z nas może uratować życie Marcie – tłumaczy Marta Sendel z SKK "Medic".

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma