Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dla hospicjum w Starych Siołkowicach

Trwa licytacja koszulki Kuby Błaszczykowskiego. Jej finał odbędzie się podczas IV Koncertu Charytatywnego w Dębskiej Kuźni.

Koszulka Borussi Dortmund z nr 16, opatrzona autografem Kuby Błaszczykowskiego i wpisem „Aukcja na rzecz hospicjum w Siołkowicach”, już czeka na nowego właściciela.

– Jej cena rośnie z dnia na dzień. Licytację telefoniczną rozpoczęliśmy od 500 zł. Drugiego dnia otrzymaliśmy ofertę o 200 zł wyższą – opowiada ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.

Nabywcę koszulki znanego i cenionego piłkarza poznamy 24 lutego podczas IV Koncertu Charytatywnego, organizowanego przez nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej Kuźni. Wystąpią na nim: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Chrząstowice, Mażoretki GAMA z Domu Kultury w Ozimku, Zespół Wokalny Forest, Chór Parafialny z Dębskiej Kuźni oraz Grupa Baletowa Ramada z Opola.

Podczas koncertu zaplanowano również pokaz filmu o Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach, a także liczne licytacje. – Koszulkę z autografem otrzymaliśmy dzięki ks. Jerzemu Kostorzowi, który zna Kubę Błaszczykowskiego – podkreśla Agnieszka Rosół, nauczycielka i opiekunka Szkolnego Koła Caritas. – To jednak nie jedyna planowana licytacja. Mamy przygotowane zaproszenia na siłownię i na masaże, a także do restauracji i do fryzjera. Będzie można wylicytować grafikę Andrzeja Olczyka, jak również kompozycje kwiatowe oraz tort – opowiada pani Agnieszka, która nad przygotowaniami do koncertu czuwa wraz z nauczycielkami: Aleksandrą Gromek i Anną Buhl.

Zebrane fundusze, zarówno z licytacji, jak i z cegiełek, w całości zostaną przekazane Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach, prowadzonemu przez Caritas Diecezji Opolskiej.

Koncert Charytatywny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Dębskiej Kuźni odbędzie się w niedzielę 24 lutego. Rozpoczęcie o godz. 16.00, natomiast koszulkę już można licytować pod numerem tel. 600 478 467.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama