Nowy numer 43/2020 Archiwum

Niczego nie odwołuję

Minister Jarosław Gowin w Opolu potwierdził swoje stanowisko w sprawie projektów ustaw o związkach partnerskich.

- Wczoraj przeczytałem, że się kajam, że błagam o litość. Chcę powiedzieć, że przyznaję się do drobnego błędu – mianowicie takiego, że przepływ informacji między mną a premierem nie był precyzyjny. Ale niczego nie odwołuję. Potwierdzam bardzo stanowczo, że wszystkie 3 projekty (ustaw o związkach partnerskich – przyp. ak) są sprzeczne z konstytucją. Oczywiście warto nad nimi dyskutować o ile oczyszczone zostaną z tych błędów, które powodują, że one są niekonstytucyjne – mówił minister sprawiedliwości Jarosław Gowin 7 lutego w Opolu

Minister Gowin podkreślił, że jego stanowisko i działania ws. projektów ustaw o związkach partnerskich są w pełni zbieżne z deklaracją programową i ideami, które stały u podstaw Platformy Obywatelskiej. Dodał, że nie czuje się adresatem słów premiera o politykach, którzy nie muszą być członkami PO jeśli polityka partii im nie odpowiada.

- To jest fałszywa alternatywa – odpowiedział na pytanie czy wybrałby jedność partii czy wierność swoim przekonaniom.

Minister sprawiedliwości przyjechał do Opola by odebrać tytuł członka honorowego Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych „Horyzonty” oraz spotkać się z opolskim środowiskiem prawniczym. - To jedno z najważniejszych wyróżnień jaki mnie spotyka. Dla mnie jako ucznia ks. Józefa Tischnera jest szalenie ważne, żeby nie być człowiekiem obojętnym, nie przechodzić obok ludzkiej biedy, żeby nie żyć byle jak, starać się żyć pięknie. Cieszę się, że moją działalność doceniają ludzie o pokolenie młodsi, którzy idą tym samym tropem wskazanym przez ks. Tischnera – powiedział Jarosław Gowin o wyróżnieniu przez SLA „Horyzonty”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama