Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zmarł ks. Ernest Mateja

Pogrzeb odbędzie się we wtorek 12 lutego o godz. 11 w Bojanowie (dekanat Tworków).

8 lutego zmarł ks. dziekan Ernest Mateja. Miał 77 lat. Urodził się 31 marca 1936 r. w Katowicach-Podlesiu, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1959 r. w Opolu. Od 2007 r. mieszkał w Domu Księży Emerytów w Opolu. Przez 12 wcześniejszych lat był proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Bojanowie. Tam też zostanie pochowany. Eksportacja odbędzie się w tamtejszym kościele w poniedziałek (11 lutego) o godz. 17, a pogrzeb – we wtorek o godz. 11.

Śp. ks. dziekan Ernest Mateja duszpasterską posługę jako wikariusz pełnił w parafiach NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy i św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich. W 1968 r. został proboszczem w parafii w Chróścinie Nyskiej. Po 10 latach jako proboszcz objął parafię Stare Siołkowice, gdzie był duszpasterzem przez 14 lat. Jego ostatnią placówką proboszczowską był Bojanów.

Ks. Ernest Mateja w dniu prymicji w rodzinnej parafii (w środku, w dolnym rzędzie)   Ks. Ernest Mateja w dniu prymicji w rodzinnej parafii (w środku, w dolnym rzędzie) podlesie.net
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma