Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Diakoni w redakcji „Gościa Opolskiego”

Przyszli księża poznawali instytucje diecezjalne.

W dniach 11 -12  lutego księża diakoni odbywali rekonesans najważniejszych instytucji i dzieł diecezji opolskiej. Spotkali się z bp ordynariuszem Andrzejem Czają, poznawali poszczególne wydziały i agendy kurii, odwiedzili również m.in. hospicjum „Caritas” w Starych Siołkowicach, wydawnictwo i drukarnię Świętego Krzyża, Radio Plus Opole, Bibliotekę Caritas.

12 lutego na dzień przed wyjazdem do parafii, w których odbędą praktyki duszpasterskie, 11 diakonów gościliśmy w naszej redakcji . Jak zwykle spotkanie było okazją do zebrania informacji, które posłużą nam do prezentacji sylwetek neoprezbiterów w  „Gościu Opolskim”. I - jak zwykle - wypełnianie ankiet było okazją do poznania poczucia humoru naszych „respondentów”.

Poznaliśmy również ich ulubione środki przekazu. Wśród katolickich portali informacyjnych przyszli księża diecezji opolskiej najczęściej  wybierają deon.pl , wiara.pl ,  ekai.pl oraz serwis diecezji opolskiej. Jeśli chodzi o tygodniki, miesięczniki i kwartalniki nasi diakoni sięgają po „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik Powszechny”,  dominikańskie „W drodze” , wydawane przez jezuitów „Życie duchowe” czy „Zeszyty Formacji Duchowej” – pismo Centrum Formacji Duchowej prowadzone przez salwatorianów w Krakowie.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma