Nowy numer 44/2020 Archiwum

Diakoni w redakcji „Gościa Opolskiego”

Przyszli księża poznawali instytucje diecezjalne.

W dniach 11 -12  lutego księża diakoni odbywali rekonesans najważniejszych instytucji i dzieł diecezji opolskiej. Spotkali się z bp ordynariuszem Andrzejem Czają, poznawali poszczególne wydziały i agendy kurii, odwiedzili również m.in. hospicjum „Caritas” w Starych Siołkowicach, wydawnictwo i drukarnię Świętego Krzyża, Radio Plus Opole, Bibliotekę Caritas.

12 lutego na dzień przed wyjazdem do parafii, w których odbędą praktyki duszpasterskie, 11 diakonów gościliśmy w naszej redakcji . Jak zwykle spotkanie było okazją do zebrania informacji, które posłużą nam do prezentacji sylwetek neoprezbiterów w  „Gościu Opolskim”. I - jak zwykle - wypełnianie ankiet było okazją do poznania poczucia humoru naszych „respondentów”.

Poznaliśmy również ich ulubione środki przekazu. Wśród katolickich portali informacyjnych przyszli księża diecezji opolskiej najczęściej  wybierają deon.pl , wiara.pl ,  ekai.pl oraz serwis diecezji opolskiej. Jeśli chodzi o tygodniki, miesięczniki i kwartalniki nasi diakoni sięgają po „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik Powszechny”,  dominikańskie „W drodze” , wydawane przez jezuitów „Życie duchowe” czy „Zeszyty Formacji Duchowej” – pismo Centrum Formacji Duchowej prowadzone przez salwatorianów w Krakowie.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama