Nowy numer 30/2021 Archiwum

Rozpoczął się Wielki Post

By kręcić się wokół Boga, a nie wokół siebie zachęcał bp Andrzej Czaja w Środę Popielcową.

Na rozpoczęcie Wielkiego Postu ordynariusz opolski przewodniczył wieczornej Mszy św. w katedrze. Już w słowach powitania podkreślił, że jest to Środa Popielcowa przeżywana w atmosferze zadziwienia, ale i wielkiego zrozumienia dla papieża Benedykta XVI.

– Chcę, żebyśmy w tych dniach o papieżu szczególnie pamiętali. Dziękujmy za jego pontyfikat, a nade wszystko prośmy Boga o łaskę pokoju serca – zachęcał wiernych bp Andrzej Czaja. – Zapraszam wszystkich do katedry 28 lutego o godz. 18.30. W naszym Kościele lokalnym dziękczynnej Eucharystii za pontyfikat papieża Benedykta XVI będzie przewodniczył abp Alfons Nossol – mówił ordynariusz.

Obrzęd posypania głów popiołem nastąpił po liturgii słowa.

– Przed nami czas upragniony, przed nami dzień zbawienia. Trzeba nam zmienić myślenie i przestać kręcić się wokół własnej osi. W centrum musi być Bóg – mówił w homilii bp Czaja, przestrzegając, by nie traktować Boga narzędziowo. – Trzeba nam zdiagnozować różne formy bałwochwalstwa. Tak często deklarujemy, że wierzymy w Boga, nawróćmy się więc do Niego, bo jest On łaskawy i miłosierny – zachęcał ordynariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama