Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wycisz się, by głosić wiarę muzyką

W najbliższą sobotę, 16 lutego w Opolu odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla muzyków kościelnych.

Wielkopostny Dzień Skupienia będzie miał miejsce w klasztorze Sióstr de Notre Dame w Opolu przy Małym Rynku.

W programie przewidziana jest konferencja, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia oraz agapa.

Poprowadzi go ks. Piotr Kierpal. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w kaplicy klasztornej.

- Zapraszam Was, drogich mojemu sercu muzyków kościelnych, pracujących w Diecezji Opolskiej, do uczestnictwa w wielkopostnym dniu skupienia. Ogłoszony przez Ojca św. Benedykta XVI Rok wiary przynagla nas wszystkich z jednej strony do pogłębionej refleksji nad prawdami naszej świętej wiary, z drugiej zaś do wcielania tych prawd w życie. Albowiem codzienne podejmowanie obowiązków wynikających z posługi muzyczno-liturgicznej wymaga od nas głębokiej, prawdziwej i szczerze przeżywanej wiary. Niech więc okres Wielkiego Postu będzie dla Was błogosławionym czasem spotkania z Jezusem Chrystusem pełnym wybaczającej miłości do nas wszystkich. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię! – zachęca muzyków bp Andrzej Czaja, ordynariusz opolski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma