Nowy numer 43/2020 Archiwum

Marianki animatorkami

Do końca lutego trwają zapisy na I etap diecezjalnego kursu dla animatorek Dzieci Maryi.

Pierwszy etap kursu, na który ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi, zaprasza dziewczęta od 2. klasy gimnazjum, odbędzie się od 8 do 10 marca w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie zaplanowano w piątek o 17.00, a zakończenie w niedzielę o 13.00.

W planie zajęć jest miejsce na szkołę liturgii, szkołę śpiewu, warsztaty nt. prowadzenia zbiórki marianek, warsztaty z psychologiem, jak i spotkania formacyjne.

Zgłoszenia i informacje: msobek@poczta.fm lub ddf@miedonia.pl.

Cały kurs dla animatorek Dzieci Maryi składa się z trzech etapów. Kolejne odbędą się latem w Głogówku i jesienią w Leśnicy. Zajęcia zakończy egzamin.

Pierwszy diecezjalny kurs dla animatorek Dzieci Maryi odbył się w 2012 roku. Jak podkreślał diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi, wychodząc z inicjatywą zorganizowania cyklu szkoleń, chciał, by w parafiach było coraz więcej dziewcząt, które pomogą księżom i siostrom zakonnym prowadzącym wspólnoty. Opiekun grupy nie musi wszystkiego dopilnować sam, bo animatorki mogą przejąć niektóre zadania. Dotychczas kurs ukończyło 18 dziewcząt.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama