Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dziękczynienie za pontyfikat

Diecezjalne "Te Deum laudamus" zabrzmi w katedrze opolskiej w czwartek 28 lutego podczas Mszy św. o 18.30 – napisał w komunikacie bp Andrzej Czaja.

Bp Andrzej Czaja, w komunikacie wydanym w związku z decyzją Ojca Świętego Benedykta XVI o rezygnacji, zachęca do modlitewnej wdzięczności Bogu za trwający niespełna 8 lat pontyfikat, który zakończy się 28 lutego.

"Diecezjalne Te Deum laudamus zabrzmi w katedrze w Opolu w dniu zakończenia pontyfikatu, w czwartek 28 lutego podczas Mszy św. o godz. 18.30 z udziałem biskupów i kapłanów reprezentujących prezbiterium całej diecezji. Tego dnia zapraszam także wszystkie parafie diecezji do wspólnej modlitwy i duchowej łączności z nami" – napisał bp Czaja, informując również, że w diecezji opolskiej parafialnym dniem dziękczynienia za pontyfikat papieża Benedykta XVI będzie III Niedziela Wielkiego Postu, czyli 3 marca 2013 r.

"Niech podczas Mszy św. nie zabraknie modlitwy, wdzięcznych wspomnień o minionym pontyfikacie oraz hymnu Te Deum laudamus wyśpiewanego na zakończenie liturgii. Modlitwę dziękczynną włączmy także w adorację Najświętszego Sakramentu podczas nabożeństwa Gorzkich Żali – czytamy w komunikacie.

Bp Andrzej Czaja zaprasza wspólnoty parafialne także do sprawowania Mszy św. o wybór nowego papieża w pierwszy czwartek miesiąca lub w inny dogodny dzień powszedni. "Modlitwa w tej intencji niech nam towarzyszy każdego dnia do zakończenia konklawe, które wybierze nowego Następcę św. Piotra" – zachęca biskup opolski.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma