Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dziękczynienie za pontyfikat

Diecezjalne "Te Deum laudamus" zabrzmi w katedrze opolskiej w czwartek 28 lutego podczas Mszy św. o 18.30 – napisał w komunikacie bp Andrzej Czaja.

Bp Andrzej Czaja, w komunikacie wydanym w związku z decyzją Ojca Świętego Benedykta XVI o rezygnacji, zachęca do modlitewnej wdzięczności Bogu za trwający niespełna 8 lat pontyfikat, który zakończy się 28 lutego.

"Diecezjalne Te Deum laudamus zabrzmi w katedrze w Opolu w dniu zakończenia pontyfikatu, w czwartek 28 lutego podczas Mszy św. o godz. 18.30 z udziałem biskupów i kapłanów reprezentujących prezbiterium całej diecezji. Tego dnia zapraszam także wszystkie parafie diecezji do wspólnej modlitwy i duchowej łączności z nami" – napisał bp Czaja, informując również, że w diecezji opolskiej parafialnym dniem dziękczynienia za pontyfikat papieża Benedykta XVI będzie III Niedziela Wielkiego Postu, czyli 3 marca 2013 r.

"Niech podczas Mszy św. nie zabraknie modlitwy, wdzięcznych wspomnień o minionym pontyfikacie oraz hymnu Te Deum laudamus wyśpiewanego na zakończenie liturgii. Modlitwę dziękczynną włączmy także w adorację Najświętszego Sakramentu podczas nabożeństwa Gorzkich Żali – czytamy w komunikacie.

Bp Andrzej Czaja zaprasza wspólnoty parafialne także do sprawowania Mszy św. o wybór nowego papieża w pierwszy czwartek miesiąca lub w inny dogodny dzień powszedni. "Modlitwa w tej intencji niech nam towarzyszy każdego dnia do zakończenia konklawe, które wybierze nowego Następcę św. Piotra" – zachęca biskup opolski.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama