Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Czym jest miłość?

„NIE – Sex, drugs & rock'a'roll. Jego miłość uzależnia” to temat czuwania młodzieżowego, które odbyło się w Zdzieszowicach.

W piątkowy wieczór, 22 lutego, w czuwaniu „po-walentynkowym” w kościele św. Antoniego Zdzieszowicach uczestniczyła młodzież z Głogówka, Kotórza, Krapkowic i oczywiście ze Zdzieszowic. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół Effatha z Kluczborka, a konferencję wygłosił o. Andrzej Wnęk OMI z parafii św. Eugeniusza de Mazenoda w Kędzierzynie-Koźlu.

– Jeśli nauczycie się myśleć w duchu prawdziwych wartości, będzie bardzo trudno wami manipulować – zapewniał o. Andrzej Wnęk, przestrzegając młodych ludzi przed stosowaniem używek, sięganiem po alkohol, papierosy, narkotyki czy antykoncepcję. – Nie sztuka uczyć się na własnych błędach, sztuką jest uczenie się na błędach cudzych – mówił, wskazując, jakie konsekwencje może nieść za sobą sięganie po używki, jakie mogą być konsekwencje przyjętego zła.

By zrozumieć, czym jest miłość, o. Andrzej Wnęk zaproponował krótki test. Przeczytał 10 opinii na temat miłości i poprosił, by zastanowić się, które z nich są prawdziwe, a które fałszywe.

Temat miłości powrócił również po przerwie na ciepłą herbatę. Zdzieszowicka młodzież zainscenizowała krótką opowieść o zakochanych, przygotowaną przez Kasię, uczennicę Liceum Plastycznego. Jak sprawić, by dwie połówki pomarańczy się połączyły? – Jest jeden bezbłędny sposób. Należy się udać do Nieskończonego Źródła Miłości, w skrócie: Bóg, i poprosić o pomoc – zapewniał narrator opowieści, wyjaśniając, że warto zapoznać się z pełnym wskazówek Pismem Świętym.

Czuwanie było przede wszystkim czasem spotkania z Panem Jezusem. Młodzież adorowała Najświętszy Sakrament, korzystała z sakramentu pokuty, uczestniczyła w Drodze Krzyżowej i Eucharystii.

Wieczorno-nocne spotkanie w Zdzieszowicach zakończyła wspólna kolacja.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma