Nowy numer 37/2021 Archiwum

Dziękujemy, Ojcze Święty

Chyba w żadnej innej polskiej diecezji kard. Joseph Ratzinger nie był tak często, jak w naszej. Ale nie poprzestańmy na dumie.

W najbliższy czwartek (28 lutego)w opolskiej katedrze o godz. 18.30 rozpocznie się Msza św. dziękczynna za pontyfikat Benedykta XVI. Będzie jej przewodniczył abp Alfons Nossol, który powie w czasie Mszy św. kazanie.

To dzięki kilkudziesięcioletniej przyjaźni Księdza Arcybiskupa z teologiem, kardynałem – arcybiskupem Monachium-Fryzyngi, następnie prefektem najważniejszej watykańskiej dykasterii - Kongregacji Nauki Wiary i w końcu Papieżem, mieliśmy okazję gościć Go kilka razy w naszej diecezji. Opole, Nysa, Góra Świętej Anny, Chorula, Brożec, Krowiarki, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego – by wymienić tylko miejsca, w których był kard. Joseph Ratzinger.  

Mamy prawo się tym szczycić, choć zasługa nasza -  żadna, a Arcybiskupa - stuprocentowa. Ważniejsze jest to, co zrobimy z naszą wdzięcznością. Już nie tylko za wizyty w naszym, małym skrawku Polski, ale za to co Ojciec Święty zostawia nam jako swoje przesłanie i dziedzictwo.

Najprostszym i najlepszym sposobem podziękowania będzie udział w Mszy św. w czwartek, kiedy Benedykt XVI odleci helikopterem do Castel Gandolfo

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama