Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jałmużna wielkopostna

W tym roku zawartość skarbonek wielkopostnych opolska Caritas przeznaczy na działalność Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu.

Caritas Diecezji Opolskiej za pośrednictwem parafii rozdaje skarbonki wielkopostne. Przygotowano ich 21 tys. sztuk. Do czego służą? Najprostsza odpowiedź brzmi: do dzielenia się z innymi. Ale szczególnego dzielenia, bo nie tym co mamy w nadmiarze, ale tym czego w Wielkim Poście sobie odmówimy. Chodzi o to, że rezygnując z konkretnej przyjemności i składa się ofiarę do skarbonki.

Caritas od 18 lat rozprowadza papierowe skarbonki, a pieniądze odkładane w nich zarówno przez najmłodszych, jak i ich rodziców, są przeznaczane na pomoc potrzebującym. – W ciągu ostatnich dwóch lat, jałmużna wielkopostna pomogła w pielęgnowaniu osób, które przebywały w hospicjum Caritas w Starych Siołkowicach. Na ten cel dzieci i młodzież włożyły do skarbonek imponującą kwotę 110 853 zł. W bieżącym roku prosimy o ofiarowanie jałmużny na działalność leczniczą Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu – wyjaśnia ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.

– Papierowa skarbonka, szczególnie w przypadającym Roku Wiary, ma pomóc dzieciom i młodzieży w pogłębianiu ewangelicznej motywacji pracy nad sobą, dla dobra osób najsłabszych w Kościele i w społeczeństwie – podkreśla ks. Drechsler.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama