Nowy numer 44/2020 Archiwum

Konkurs Papieski trwa

Jeszcze do 5 marca uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą powalczyć o wakacje w Rzymie.

Ogólnopolski konkurs wiedzy o osobie i nauczaniu bł. Jana Pawła II, po raz 9. organizowany przez Instytut Tertio Millennio, skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbywa się w 9 regionach Polski, a złożony jest z czterech etapów, z których pierwsze dwa odbywają się za pośrednictwem internetu.

– „Przestańcie mi klaskać, zacznijcie mnie słuchać – w tych słowach wypowiedzianych przez bł. Jana Pawła II zawarta jest ważna myśl, do której staramy się przekonywać młodzież. Nie mamy wątpliwości, że słowa Karola Wojtyły nie tracą na aktualności, a jego nauki mogą być ważnym fundamentem dla ludzi wkraczających w dorosłe życie – wyjaśnia Karolina Janczyk z Instytutu Tertio Millennio.

Do 5 marca każdy uczeń szkoły ponadgimnazjalnej, który zarejestruje się na stronie www.konkurspapieski.pl, może rozwiązać quiz on-line złożony z 20 pytań. Trzeba zdobyć przynajmniej 11 punktów.

Kolejne etapy to test on-line, który uczestnicy będą rozwiązywać w tym samym czasie, napisanie eseju na jeden z kilku tematów zaproponowanych przez organizatorów oraz finał w 9 miastach Polski, przewidziany na 11 maja, na którym zgłoszony esej będzie trzeba obronić przed komisją złożoną z ekspertów w zakresie nauczania bł. Jana Pawła II.

Na najlepszych uczestników konkursu czekają wakacje w Rzymie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama