Nowy Numer 29/2018 Archiwum

O najpiękniejsze jajko wielkanocne

Już w najbliższy wtorek i środę wielki konkurs kroszonkarski! Zapraszamy wszystkich twórców.

Muzeum Wsi Opolskiej wspólnie z opolskim oddziałem Stowarzyszenia Twórców Ludowych już po raz 22. organizuje Wojewódzki Konkurs Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2013”. - To najżywsza tradycja wielkanocna kultywowana w naszym regionie. Co roku wzrasta liczba uczestniczących w konkursie - mówi Anna Bannert z MWO.

Konkurs kroszonkarski odbędzie się w najbliższy wtorek i środę (5 i 6 marca). We wtorek wystartują dorośli, a w środę - dzieci i młodzież. W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział ponad 80 uczestników.

Techniki zdobienia jaj stosowane przez twórców są różnorodne: od tradycyjnego dla opolskiej kroszonki wydrapywania, poprzez technikę batiku (gorącego wosku) czy plecionkę aż po techniki nowoczesne jak decoupage.

Bliższych informacji na temat konkursu można zasięgnąć pod nr tel. 77 4743021, 77 4572349 wew. 120 (od 8.00 do 14.00).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma